Ciąża, zaburzenia laktacji, karmienie piersią
Strona główna / Oferta / Dietetyka kliniczna / Ciąża, zaburzenia laktacji, karmienie piersią
Okres ciąży wymaga zbilansowanego odżywiania. W tym czasie odżywiamy nie tylko matkę, ale i rozwijające się dziecko. Wypracowanie zdrowego stylu żywienia lub korekta wcześniejszego, pozwala przejść zdrowo przez ciąże. Również w okresie laktacji prawidłowo ułożona dieta zapewnia dziecku składniki odżywcze poprzez właściwą wartościowość mleka.
Zbilansowana dieta w ciąży – klucz do zdrowia mamy i dziecka
Opracowywane przez nas jadłospisy zawsze uwzględniają zapotrzebowanie odżywcze dziecka i mamy, wyniki badań. Bardzo istotnym momentem w ciąży jest okres od 20 do 22 tygodnia, gdzie wykonuje się krzywą cukrowa. W tym okresie dieta powinna być prawidłowo zbilansowana w kontekście poziomu cukru, czym zajmujemy się w naszej klinice.
Wspomaganie prokreacji u kobiet i mężczyzn
Okres poczęcia dziecka wymaga prawidłowo funkcjonujących hormonów zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Precyzyjnie dobrana dieta wspomagające tworzenie plemników, jak również układ rozrodczy u kobiety przynosi bardzo dobre efekty w zaburzeniach prokreacji. Nasze wieloletnie doświadczenia dowodzą dużej skuteczności stosowanych terapii (obecnie ponad 100 dzieci urodzonych po terapiach dietetycznych z wcześniejszą trudnością zajścia w ciąże). Najstarsza pacjentka, która ze wsparciem dietetycznym urodziła dziecko, to Pani w wieku 49 lat.
Również u mężczyzn dieta i suplementacja mają ogromny wpływ na ilość i ruchliwość plemników oraz prawidłowy przebieg spermatogenezy.
Twoja droga do macierzyństwa – wsparcie i dietoterapia
Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli wspólnie ustalić, jak najlepiej wesprzeć Twoje starania o powiększenie rodziny. Nasze doświadczenie oraz wiedza w zakresie dietoterapii i suplementacji mogą odegrać kluczową rolę we wspomaganiu płodności u kobiet i mężczyzn. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zadbać o organizm i stworzyć optymalne warunki sprzyjające prokreacji. Czekamy na Ciebie, gotowi towarzyszyć Ci na każdym kroku tej drogi do rodzicielstwa.
Zobacz także badanie BET-A, które pomoże w odpowiednim dobraniu programu.
Pytania i odpowiedzi
Nie znalazłeś odpowiedzi? Chętnie odpowiemy na Twoje pozostałe pytania.
Lepiej po porodzie. Tylko gdy są zaburzenia przewodu pokarmowego, silne alergie lub nietolerancje pokarmowe, występowało zatrucie w ciąży, to wtedy wskazane jest badanie BETA.