Odchudzanie w zaburzeniach hormonalnych
Strona główna / Oferta / Odchudzanie / Odchudzanie w zaburzeniach hormonalnych
Najczęstszymi zaburzeniami hormonalnymi w nadwadze są insulinooporność i choroba Hashimoto. Nierównowaga hormonalna jest częstym powodem wzrostu masy ciała i zwolnienia metabolicznego.
Spersonalizowana dieta na bazie badań i analiz
Dobrana dieta jest zawsze szyta na miarę i zależy od wieku, płci, przyjmowanych leków, chorób współistniejących. Podstawą do opracowania diety jest wynik badania BET-A, dotychczasowych badania laboratoryjne oraz historia chorobowa, która jest oceniana na wizycie.
Jak przebiega pierwsza wizyta z badaniem BET-A
Zastanawiasz się jak wygląda przebieg wizyty w naszej klinice? Poniższy plik pozwoli zrozumieć Ci poszczególne etapy. Każdy z kroków traktowany jest indywidualnie zgodnie z zapotrzebowaniem pacjenta.
Wizyta odbywa się do 2 h od momentu oddania do analizy próbki krwi.
Co otrzymujesz po wizycie z badaniem BET-A
– Dokładny schemat żywieniowy rozpisany w skali tygodnia z bilansem białek, tłuszczów, węglowodanów, z uwzględnieniem indywidualnej dynamiki trawienia
– Zalecany bilans płynów
– Dobraną indywidualnie suplementację adekwatną do wyników badań i stanu zdrowia
– Listę produktów wykluczonych z diety
– Możliwość wypisania leków na receptę, jeśli jest taka potrzeba
Pytania i odpowiedzi
Nie znalazłeś odpowiedzi? Chętnie odpowiemy na Twoje pozostałe pytania.
Tak, dieta może poprawiać proporcje hormonalne i wprowadzać układ hormonalny w równowagę. Warunkiem zdrowego odchudzania jest dieta stabilizująca układ hormonalny.
Tak, jest możliwe.
Tak, w nadczynności tarczycy najbardziej obciążające dla pacjenta są skutki uboczne stosowanych leków – dieta może przed tym chronić oraz może uzupełniać wyższą ilość elektrolitów, ponieważ w nadczynności tarczycy degradacja mikro i makroelementów jest dużo wyższa.
Tak, jeśli takie wyniki Pacjent posiada – wskazane jest ich zabranie ze sobą.