Otyłość olbrzymia
Strona główna / Oferta / Odchudzanie / Otyłość olbrzymia
BMI wynoszące 40 kg/m² lub więcej oznacza, że dana osoba jest uważana za chorobliwie otyłą.
Redukcja krok po kroku: Metabolizm, Suplementacja, Wsparcie
Mamy duże doświadczenie w skutecznej redukcji dużej ilości kilogramów. Terapia ta przypomina operację bez skalpela. Ułożenie terapii wymaga dobrej znajomości procesów metabolicznych, umiejętnego prowadzenia pacjentów przez poszczególne okresy przemian zachodzące w organizmie.
Dieta oparta jest na podstawie wyniku badania BET-A łącznie z Food Detective. Badania kontrolne odbywające się co 6 tygodni służą zmianie sposobu żywienia, dobraniu specjalistycznej suplementacji i wsparciu na poziomie psychicznym. Wskazane są okresowe kroplówki odciążające prace wątroby.
Jak przebiega pierwsza wizyta z badaniem BET-A
Zastanawiasz się jak wygląda przebieg wizyty w naszej klinice? Poniższy plik pozwoli zrozumieć Ci poszczególne etapy. Każdy z kroków traktowany jest indywidualnie zgodnie z zapotrzebowaniem pacjenta.
Wizyta odbywa się do 2 h od momentu oddania do analizy próbki krwi.
Co otrzymujesz po wizycie z badaniem BET-A i Food Detective
– Dokładny schemat żywieniowy rozpisany w skali tygodnia z bilansem białek, tłuszczów, węglowodanów, z uwzględnieniem indywidualnej dynamiki trawienia i wyników testu na nietolerancje pokarmowe
– Zalecany bilans płynów
– Dobraną indywidualnie suplementację adekwatną do wyników badań i stanu zdrowia
– Listę produktów wykluczonych z diety
– Możliwość wypisania leków na receptę, jeśli jest taka potrzeba
– Kartę samokontroli do wpisywania swoich efektów sylwetkowych
Pytania i odpowiedzi
Nie znalazłeś odpowiedzi? Chętnie odpowiemy na Twoje pozostałe pytania.
Nie, ilość posiłków dobierana jest zawsze indywidulanie i dobierana w zależności od kondycji układu trawiennego, wcześniejszego wywiadu dietetycznego sięgającego okres 2-3 miesięcy przed rozpoczęciem diety.
Nie, priorytetem jest dieta.
Tak, można uniknąć operacji, co udowodniły dziesiątki naszych pacjentek, które schudły powyżej 60 kg z zachowaniem efektu przez wiele lat.
Nie, jeśli zadbamy o spalanie tkanki tłuszczowej (głownie trzewnej), ale z zachowaniem masy mięśniowej. Im więcej utraty masy mięśniowej, tym większe ryzyko efektu jojo.
Tempo redukcji jest indywidualne dla każdego organizmu. Średnio zakładamy 0.5 – 1 kg na tydzień.
Nie. Aktywność fizyczna (umiarkowana) jest wskazana dla każdego, jednak na początku drogi nie jest ona kluczowa. Priorytetem jest dieta. W dalszym okresie czasu gdy wzrasta poziom energii dołączenie ćwiczeń fizycznych adekwatnych do preferencji pacjenta i możliwości fizycznych jest bardzo wskazane.
Zawsze będzie to dieta nisko węglowodanowa, jednak precyzyjny rozkład makroskładników jest uzależniony od przypadku zdrowotnego pacjenta.